Przerwa serwisowa rejestru domeny .pl

Przerwa serwisowa rejestru domeny .pl

Drodzy Klienci,
informujemy, że 30 września 2023 roku rejestr domeny .pl zaplanował prace serwisowe w godzinach 8-20 (CEST). W tym czasie usługi systemu Registry będą całkowicie niedostępne, choć nadal będziecie mogli korzystać z rozwiązywania nazw w DNS.

Prosimy o zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii:

  1. Wygaśnięcie Nazw Domeny .pl: Jeśli termin rozliczenia Waszej nazwy domeny .pl przypada w trakcie okna serwisowego (czyli kończy się na stanie REGISTERED), zalecamy wcześniejsze zlecenie odnowienia. Zachęcamy do monitorowania terminów i zapewnienia, że Wasze nazwy domen pozostaną aktywne. Sprawdźcie ważność swoich domen zarejestrowanych w AttHost, korzystając z zakładki „Moje usługi” -> „Domeny” pod adresem: https://secure.atthost.pl/services/domains/
  2. Usunięcie Nazw Domeny .pl: Jeśli termin usunięcia Waszej nazwy domeny .pl przypada w okresie okna serwisowego (czyli kończy się na stanie BLOCKED), zalecamy również wcześniejsze zlecenie odnowienia. Nazwy domen .pl, które nie zostaną odnowione przed rozpoczęciem okna serwisowego, zostaną usunięte i nie będzie możliwości zmiany tej sytuacji po rozpoczęciu okna.

Więcej informacji na temat cyklu życia domen znajdziecie w naszym dziale pomocy pod adresem https://atthost.pl/help/cykl-zycia-domen/.