Komunikaty

Domeny przerwa techniczna

W związku z pracami technicznymi zaplanowanymi przez naszego partnera informujemy, że w dniach 8 – 10 czerwca, nie będzie możliwe wykonywanie żadnych operacji na domenach. Prosimy o odpowiednie zaplanowanie prac, tak aby w podanym okresie czasu nie było konieczności wykonywania zmian serwerów DNS. Prosimy również o zwrócenie uwagi na daty wygaśnięcia domen. Domeny wygasające w czasie niedostępności usług naszego partnera przejdą do okresu kwarantanny zgodnie z obowiązującym cennikiem. W związku z tym – bardzo prosimy o odnowienie domen których czas ważności upływa w dniach 8 – 11 czerwca odpowiednio wcześniej.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Zostaliśmy członkiem RIPE NCC

Uprzejmie informujemy, że AttHost stał się członkiem RIPE Network Coordination Centre uzyskując status Local Internet Registry. RIPE NCC jest jednym z podmiotów zajmujących się rozwojem infrastruktury sieci Internet na świecie. Dzięki uzyskaniu statusu LIR otrzymaliśmy własną, niezależną adresację IPv4 oraz IPv6. Będziemy mogli lepiej poradzić sobie z problemem wyczerpującej się adresacji IPv4 na oraz rozpocząć wdrożenie adresacji IPv6 we wszystkich oferowanych przez nas usługach.

Migracja szkieletu sieci na 20Gb/s

Z uwagi na dynamiczny rozwój naszej firmy oraz wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów, przed chwilą zakończyliśmy prace polegające na wymianie urządzeń obsługujących naszą sieć wewnętrzną. Wszystkie urządzenia zapewniają pełną redundancję. Przepustowość sieci szkieletowej została zwiększona do 20Gb/s.

Wdrożenie PHP 7.2

Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac technicznych, mających na celu wdrożenie najnowszej dostępnej wersji PHP – 7.2.

Nowy system autoinstalatorów

Zakończone zostały prace nad wdrożeniem nowego systemu autoinstalatorów systemów CMS.

Od chwili obecnej wszystkie najnowsze wersje aplikacji, dostępne będą w ciągu kilku dni od daty ich premiery.

Obsługujemy protokół DKIM

Od dnia dzisiejszego w pełni obsługujemy protokół DKIM (DomainKeys Identified Mail).

Po włączeniu DKIM (opcja dostępna z poziomu panelu klienta -> zakładka Domeny) każda wiadomość e-mail wychodząca z serwera będzie podpisywana cyfrowym podpisem.

W efekcie uzyskamy uwierzytelnienie poczty, czyli potwierdzenie, że wiadomość faktycznie została wysłana z serwera AttHost, jej treść nie została zmodyfikowana, jak również nikt nie podszywa się pod nadawcę. Co więcej włączenie DKIM spowoduje zmniejszenie ryzyka zaklasyfikowania wiadomości jako SPAM.

Zmiana domyślnej domeny dla kont na login.atthost24.pl

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, informujemy o zmianie domyślnej nazwy domeny konta „atthouse.pl” na „atthost24.pl”.

Modyfikacja dotyczy wszystkich kont użytkowników, ale wprowadzona zmiana nie spowoduje żadnych utrudnień w działaniu usług przy użyciu dotychczas obowiązującego „atthouse.pl” (nazwy pozostą nadal aktywne).

Liczymy, że domena atthost24.pl okaże się nieco bardziej przyjazna, a przede wszystkim łatwiejsza do zapamiętania.

Wdrożenie klienta WebSSH

Zakończone zostały prace nad wdrożeniem klienta SSH dostępnego z okna przeglądarki internetowej.

Aby zalogować się do SSH nie ma konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze- dostęp do klienta SSH obecnie możliwy jest z poziomu panelu klienta, w zakładce SSH -> „WebSSH”.

Uwaga! Pozbywamy się limitów!

Po kilku tygodniach testów i intensywnej pracy, mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od dnia dzisiejszego zdejmujemy limit czasu zużycia procesora (cp).

Zniesienie ograniczenia dotyczy oczywiście wszystkich naszych planów hostingowych.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało nam się nie tylko zwiększyć stabilność i niezawodność naszych usług, ale również przyspieszyć działanie niektórych z Waszych stron www.

Przywracanie kopii zapasowej

Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac mających na celu możliwość samodzielnego przywracania kopii zapasowej.

Nowa funkcjonalność dostępna jest z poziomu panelu klienta AttHost, w sekcji Kopia zapasowa. Szczegółowa instrukcja wraz z filmikiem informacyjnym została opisana w poniższym artykule pomocy:

https://atthost.pl/help/przywracanie-kopii-zapasowej/