Komunikaty

Wdrożenie mod_geoip

Chcielibyśmy poinformować, iż od dziś naszych serwerach dostępny jest nowy moduł serwera www Apache: mod_geoip. Moduł ten pozwala w prosty sposób na podstawie adresu IP osoby odwiedzającej naszą stronę sprawdzić z jakiego kraju pochodzi. Przykładowe zastosowania oraz sposób jego użycia zostały opisane w artykule pomocy: https://atthost.pl/help/jak-skorzystac-z-mod_geoip/

Domena .dev w naszej ofercie!

Uprzejmie informujemy o dodaniu domeny .dev do naszej oferty! Koszt rejestracji powyższej domeny to 92,25 zł brutto, a koszt przedłużenia o kolejne 12 miesięcy to: 92,25 zł brutto. Do prawidłowego funkcjonowania domeny należy koniecznie zainstalować certyfikat SSL!

Aktualizacja Phusion Passenger

Uprzejmie informujemy o zakończeniu procesu aktualizacji Phusion Passenger na naszych serwerach. Phusion Passenger odpowiedzialny jest za uruchamianie aplikacji Ruby on Rails, Django i NodeJS. Zainstalowana przez nas wersja znacznie ułatwia diagnozowanie problemów z uruchomieniem aplikacji – pozwalając na wyświetlenie pełnych komunikatów błędów w oknie przeglądarki internetowej.
Po więcej szczegółów – zapraszamy do naszego artykułu pomocy – jak wyświetlić błędy w aplikacji.

Wdrożenie PHP 7.3

Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac technicznych, mających na celu wdrożenie najnowszej dostępnej wersji PHP – 7.3.

Python w wersji 3.6

Informujemy iż Python w wersji 3.6 (na dzień dzisiejszy dokładnie – 3.6.7) jest już dostępny na naszych serwerach.

Poważna luka we wtyczke WP GDPR Compliance dla WordPressa

W dniu wczorajszym została wykryta bardzo poważna luka we wtyczke WP GDPR Compliance dla WordPressa. Wszystkie wersje wtyczki do 1.4.2 włącznie, pozwalają na nieautoryzowane utworzenie konta administratora strony internetowej, co w efekcie spowoduje przejęcie Państwa strony internetowej przez atakujących.

Jeśli korzystają Państwo z tej wtyczki na swoich stronach internetowych – zalecamy jak najszybszą aktualizację do najnowszej dostępnej wersji.

W razie pytań – prosimy o kontakt.

Możliwość samodzielnego transferu domen

Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość samodzielnego transferu domen. Wszystkie domeny są transferowane poprzez nasz panel klienta (Moje usługi -> Domeny -> Przenieś domenę od innego operatora).  Aby zapoznać się z pełnym procesem transferu domeny zapraszamy do zapoznania się z artykułem pomocy:
https://atthost.pl/help/przeniesienie-domeny-od-innego-operatora-do-atthost/

Wdrożenie Sender Rewriting Scheme

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy na wszystkich serwerach mechanizm Sender Rewriting Scheme. Rozwiąże to problem odrzucania wiadomości z aliasów pocztowych na zewnętrzne serwery weryfikujące rekordy SPF.

Zmiana portu SSH

Informujemy, że dokonaliśmy zmiany portu logowania do usługi SSH. Numer portu dostępny jest na zakładce „SSH” w Panelu Klienta. Ta niezapowiedziana wcześniej zmiana podyktowana jest faktem, iż od kilku dni na naszych serwerach obserwujemy kilkudziesięciokrotny wzrost prób logowań do SSH, mających na celu łamanie haseł naszych użytkowników.
Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też nie możemy pozwolić, aby w przypadku zastosowania haseł SSH dostępnych w internetowych słownikach używanych przy tego typu atakach, doszło do nieautoryzowanego logowania na konto.

Zostaliśmy akredytowanym partnerem NASK

Uprzejmie informujemy, iż uzyskaliśmy status akredytowanego partnera Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) – operatora polskiej narodowej domeny .pl. Od kilku dni – wszystkie nowe domeny .pl rejestrowane są bezpośrednio w Rejestrze Domeny .pl, z pominięciem dotychczasowych partnerów. Bezpośrednia współpraca z NASK daje nam większe możliwości oraz elastyczność w zarządzaniu zarejestrowanymi domenami. Pozwoli nam też na wprowadzenie do naszej oferty nowych usług, np. opcji na domeny, zabezpieczenie domen protokołem DNSSEC czy też możliwość pełnego wdrożenia IPv6 wraz z delegacją domen na adresy IPv6 serwerów DNS.