Komunikaty

Wdrożenie PHP 7.3

Uprzejmie informujemy o zakończeniu prac technicznych, mających na celu wdrożenie najnowszej dostępnej wersji PHP – 7.3.

Python w wersji 3.6

Informujemy iż Python w wersji 3.6 (na dzień dzisiejszy dokładnie – 3.6.7) jest już dostępny na naszych serwerach.

Poważna luka we wtyczke WP GDPR Compliance dla WordPressa

W dniu wczorajszym została wykryta bardzo poważna luka we wtyczke WP GDPR Compliance dla WordPressa. Wszystkie wersje wtyczki do 1.4.2 włącznie, pozwalają na nieautoryzowane utworzenie konta administratora strony internetowej, co w efekcie spowoduje przejęcie Państwa strony internetowej przez atakujących.

Jeśli korzystają Państwo z tej wtyczki na swoich stronach internetowych – zalecamy jak najszybszą aktualizację do najnowszej dostępnej wersji.

W razie pytań – prosimy o kontakt.

Możliwość samodzielnego transferu domen

Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość samodzielnego transferu domen. Wszystkie domeny są transferowane poprzez nasz panel klienta (Moje usługi -> Domeny -> Przenieś domenę od innego operatora).  Aby zapoznać się z pełnym procesem transferu domeny zapraszamy do zapoznania się z artykułem pomocy:
https://atthost.pl/help/przeniesienie-domeny-od-innego-operatora-do-atthost/

Wdrożenie Sender Rewriting Scheme

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy na wszystkich serwerach mechanizm Sender Rewriting Scheme. Rozwiąże to problem odrzucania wiadomości z aliasów pocztowych na zewnętrzne serwery weryfikujące rekordy SPF.

Zmiana portu SSH

Informujemy, że dokonaliśmy zmiany portu logowania do usługi SSH. Numer portu dostępny jest na zakładce „SSH” w Panelu Klienta. Ta niezapowiedziana wcześniej zmiana podyktowana jest faktem, iż od kilku dni na naszych serwerach obserwujemy kilkudziesięciokrotny wzrost prób logowań do SSH, mających na celu łamanie haseł naszych użytkowników.
Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też nie możemy pozwolić, aby w przypadku zastosowania haseł SSH dostępnych w internetowych słownikach używanych przy tego typu atakach, doszło do nieautoryzowanego logowania na konto.

Zostaliśmy akredytowanym partnerem NASK

Uprzejmie informujemy, iż uzyskaliśmy status akredytowanego partnera Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) – operatora polskiej narodowej domeny .pl. Od kilku dni – wszystkie nowe domeny .pl rejestrowane są bezpośrednio w Rejestrze Domeny .pl, z pominięciem dotychczasowych partnerów. Bezpośrednia współpraca z NASK daje nam większe możliwości oraz elastyczność w zarządzaniu zarejestrowanymi domenami. Pozwoli nam też na wprowadzenie do naszej oferty nowych usług, np. opcji na domeny, zabezpieczenie domen protokołem DNSSEC czy też możliwość pełnego wdrożenia IPv6 wraz z delegacją domen na adresy IPv6 serwerów DNS.

Domeny przerwa techniczna

W związku z pracami technicznymi zaplanowanymi przez naszego partnera informujemy, że w dniach 8 – 10 czerwca, nie będzie możliwe wykonywanie żadnych operacji na domenach. Prosimy o odpowiednie zaplanowanie prac, tak aby w podanym okresie czasu nie było konieczności wykonywania zmian serwerów DNS. Prosimy również o zwrócenie uwagi na daty wygaśnięcia domen. Domeny wygasające w czasie niedostępności usług naszego partnera przejdą do okresu kwarantanny zgodnie z obowiązującym cennikiem. W związku z tym – bardzo prosimy o odnowienie domen których czas ważności upływa w dniach 8 – 11 czerwca odpowiednio wcześniej.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Zostaliśmy członkiem RIPE NCC

Uprzejmie informujemy, że AttHost stał się członkiem RIPE Network Coordination Centre uzyskując status Local Internet Registry. RIPE NCC jest jednym z podmiotów zajmujących się rozwojem infrastruktury sieci Internet na świecie. Dzięki uzyskaniu statusu LIR otrzymaliśmy własną, niezależną adresację IPv4 oraz IPv6. Będziemy mogli lepiej poradzić sobie z problemem wyczerpującej się adresacji IPv4 na oraz rozpocząć wdrożenie adresacji IPv6 we wszystkich oferowanych przez nas usługach.

Migracja szkieletu sieci na 20Gb/s

Z uwagi na dynamiczny rozwój naszej firmy oraz wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów, przed chwilą zakończyliśmy prace polegające na wymianie urządzeń obsługujących naszą sieć wewnętrzną. Wszystkie urządzenia zapewniają pełną redundancję. Przepustowość sieci szkieletowej została zwiększona do 20Gb/s.