Komunikaty techniczne

Obsługujemy HTTP/2!

Od dnia dzisiejszego wszyscy nasi użytkownicy, którzy posiadają zainstalowane certyfikaty SSL na swoich stronach internetowych mogą cieszyć się obsługą standardu HTTP/2.

HTTP/2 to najnowsza aktualizacja do protokołu HTTP. Protokół ten jest następcą protokołu HTTP/1.1, który to został opracowany w 1999 roku. Nowa wersja protokołu niesie ze sobą ulepszenia związane z efektywnością, bezpieczeństwem i szybkością przesyłania informacji poprzez sieć.

Główne modyfikacje i zalety HTTP/2:

* Jedno połączenie- do załadowania strony internetowej używane jest tylko jedno połączenie z serwerem, które jest aktywne przez cały czas wyświetlania strony internetowej.

* Multipleksowanie – wielokrotne zapytania mogą być obsługiwane w tym samym czasie. W przypadku HTTP/1.1, przesył danych jest kolejkowany, czyli każdy plik musiał poczekać, aż poprzedni zostanie załadowany.

* Powiadomienia push – serwer ma możliwość wysyłania dodatkowych informacji do przeglądarki.

* Priorytetyzacja – dane przesyłane przez serwer są priorytetyzowane i dzięki temu szybciej obsługiwane. Najważniejsze elementy związane z wyświetleniem się strony są wysyłane wcześniej, aby zmniejszyć opóźnienia i sprawić, że przeglądarka szybciej wyświetli daną stronę.

* Binarność – dane przesyłane są w sposób binarny, dzięki temu są mniej podatne na błędy i nie ma potrzeby tłumaczenia danych na tekst.

* Kompresja nagłówków – HTTP/2 wykorzystuje kompresję, dzięki czemu zmniejsza obciążenie i ilość danych przesyłanych przez sieć.

Na dzień dzisiejszy 78% przeglądarek używanych na świecie obsługuje protokół HTTP/2, jednak co bardzo ważne, przeglądarki obsługują jedynie protokół HTTP/2 na stronach zabezpieczonych przez certyfikat SSL. Tak więc, aby w pełni skorzystać z zalet nowego protokołu, strona internetowa musi posiadać zakupiony i zainstalowany certyfikat SSL.

Istnieje wiele stron demonstracyjnych, na których można porównać wydajność protokołu HTTP/1.1 i HTTP/2. Jedną z nich jest https://www.httpvshttps.com/

Zmiany w zakresie zabezpieczeń serwera SSH

Uprzejmie informujemy o wprowadzonych zmianach w zakresie zabezpieczeń serwera SSH.

W panelu Klienta AttHost pojawiła się nowa sekcja SSH, dzięki której:
1. Istnieje możliwość samodzielnej zmiany hasła.
2. Istnieje możliwość aktywowania dostępu do SSH (Brak aktywności na koncie SSH przez okres dłuższy, niż 30 dni powoduje automatyczne dezaktywowanie dostępu. Aby ponownie korzystać z SSH należy kliknąć przycisk „Aktywuj dostęp”).

Modyfikacja w zakresie logowania do baz danych

Uprzejmie informujemy o wprowadzonej modyfikacji w zakresie logowania do baz danych.

Oprócz dotychczasowej możliwości tworzenia baz danych i logowania się poprzez użytkowników oddzielonych istnieje alternatywa zalogowania się poprzez użytkownika głównego, z opcją zarządzania wszystkimi bazami (bez konieczności przelogowania).
Aby utworzyć użytkownika głównego należy zalogować się do Panelu klienta AttHost, a następnie przejść do zakładki „Bazy danych”.

Samodzielne wykonanie kopii zapasowej

Utrata danych wraz ze stroną internetową może być bardzo bolesna. W naszych artykułach pomocy https://atthost.pl/help/jak-wykonac-kopie-zapasowa-swojej-strony/ oraz https://atthost.pl/help/jak-przywrocic-swoja-strone-z-kopii-zapasowej/ prezentujemy jak wykonać kompletną kopię zapasową i zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Automatyczny wybór serwera w PhpMyAdmin

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym wprowadziliśmy ułatwienie w logowaniu do bazy danych poprzez PhpMyAdmin. Usunięte zostało pole wyboru serwera- obecnie nasz system dokonuje automatycznego wyboru.

Zmiana adresów IP serwerów w AttHost

Uprzejmie informujemy o zmianie adresów IP serwerów w AttHost. Aktualnie obowiązujące dane to:
– podstawowy DNS: ns1.atthost.pl (IP 185.38.248.145)
– dodatkowy DNS: ns2.atthost.pl (IP 46.29.16.226)

Generator haseł

Uprzejmie informujemy, iż w odpowiedzi na sugestie naszych użytkowników, w dniu wczorajszym w Panelu Klienta AttHost pojawiła się nowa, mamy nadzieję przydatna funkcja- generator haseł.

W dobie komputerów i smartfonów hakerzy stali się naprawdę dużym zagrożeniem, zatem odpowiednie zabezpieczenia nie są już możliwością, lecz wymogiem!
Dla Państwa komfortu i bezpieczeństwa zachęcamy do ochrony danych przy użyciu naszego generatora.

Nowe serwery już dostępne!

Informujemy, że od 1 września wszystkie konta zakładane są już na nowych, szybszych serwerach wyposażonych w dyski SSD na bazy danych! W ciągu najbliższych kilku dni ruszy proces migracji aktualnie działających kont na nową platformę.

Zmiany w zarządzaniu Cache Control

W dniu dzisiejszym dodana została opcja wymuszenia aktualizacji określonych typów plików w lokalnym cache przeglądarek internetowych oraz możliwość ustawienia domyślnego cache dla wszystkich typów plików. Wymienione opcje dostępne są przy tworzeniu, bądź edycji strony www w Panelu klienta AttHost.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pomocy opisującym jak wymusić aktualizację cache plików w przeglądarkach użytkowników?

Udogodnienie połączenia SSL

Dotychczas istniała możliwość konfiguracji oprogramowania pocztowego za pomocą użycia adresu mail.jankowalski.atthost.pl dla poczty wychodzącej i przychodzącej. Konfiguracja ta powodowała konieczność akceptacji niezaufanych certyfikatów w przypadku połączenia SSL.

Chcąc sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom informujemy, iż obecnie istnieje możliwość konfiguracji oprogramowania pocztowego dla konta w AttHost, za pomocą wskazania adresu.atthost.pl jako adresów serwerów poczty.

Adres ten w pełni obsługuje certyfikaty SSL, dzięki czemu nie będzie wymagana wcześniejsza akceptacja niezaufanego certyfikatu.

Mamy nadzieję, że wprowadzona zmiana będzie dla Państwa udogodnieniem podczas korzystania z usług oferowanych przez AttHost.