Zmiana hasła w PrestaShop

Jeśli nie pamiętasz hasła do swojego sklepu na oprogramowaniu PrestaShop to możesz w bardzo łatwy sposób zresetować swoje hasło bądź ustawić nowe za pomocą phpMyAdmina w bazie danych.

 

Aby zresetować swoje hasło, przejdź do panelu administratora w swoim sklepie, a następnie kliknij na napis zapomniałem hasła.

W kolejnym kroku system poprosi Cię o podanie nazwy skrzynki pocztowej, na którą zostanie wysłany link do zresetowania hasła. W tym formularzu należy podać adres email, na który zostało stworzone konto administratora.

Jeśli w ciągu kilku minut link nie zostanie wysłany i system nie zwrócił żadnego błędu upewnij się, że w panelu klienta w zakładce strony WWW pod przyciskiem edytuj masz uruchomioną funkcję mail w PHP.

Jeśli pierwszy sposób zawiódł możesz również ręcznie poprzez bazę danych zmienić swoje hasło do konta administratora. W tym celu w panelu klienta przejdź do zakładki File Manager, a następnie zaloguj się.

Otwórz katalog, w którym znajdują się pliki stron internetowych – websites.

Kolejnym etapem jest otwarcie folderu, w którym znajdują się pliki Twojego sklepu. Jeśli nie wiesz w jakiej lokalizacji znajdują się pliki, otwórz w panelu klienta zakładkę strony WWW, a następnie w tabeli miejsce docelowe zauważysz nazwę katalogu, w którym znajdują się pliki sklepu.

W naszym przypadku pliki sklepu znajdują się w katalogu presta_2. Po otwarciu folderu wyświetli się struktura plików.

Przejdź do katalogu app -> config -> i odszukaj plik parameters.php. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik, a następnie wybierz spośród opcji edit.

 

W tym pliku wyświetlą Ci się dane do zalogowania się do phpMyAdmina, którego należy uruchomić w nowej zakładce w przeglądarce.

Z poprzedniej zakładki skopiuj zawartość database_name i wklej do formularza użytkownik, a zawartość database_password wklej do hasła, a następnie kliknij na przycisk wykonaj.

Kliknij na nazwę swojej bazy danych – w naszym przypadku to 6594_presta_2.

Na środku wyświetlą się tabele bazy danych. Znajdź tabelę _employee, a następnie kliknij na nią.

Odnajdź swoje konto, a następnie kliknij na przycisk edytuj.

Znajdź formularz z tabelą passwd, a następnie wróć się do poprzedniej karty, w której posiadasz uruchomionego File Managera, a następnie skopiuj klucz o nazwie cookie_key.

Skopiowany klucz wklej w tabeli passwd w phpMyAdminie, a następnie wybierz z listy MD5. Na samym końcu klucza wpisz swoje nowe hasło do konta administratora.

Na samym końcu w prawym dolnym rogu kliknij na przycisk wykonaj.

W ostatnim etapie możesz zweryfikować czy zmiana hasła udała się. Przejdź do swojego panelu administratora, a następnie spróbuj się zalogować nowymi danymi.

Jeśli pojawił się pulpit sklepu to oznacza to, że hasło udało się zmienić. W przypadku, gdy pojawił się jakiś błąd to skontaktuj się z nami z zakładki kontakt z BOK z panelu klienta i pomożemy Ci rozwiązać Twój problem.