Przeniesienie domeny od innego operatora do AttHost

Do transferu domeny potrzebny jest kod AuthInfo (tzn. kod autoryzacyjny), który uzyskamy u aktualnego rejestratora domeny. Domeny polskie przechodzą do nowego operatora z dotychczasową datą ważności, domeny globalne natomiast – w trakcie zmiany operatora muszą zostać odnowione o kolejny rok rozliczeniowy. W trakcie transferu dokonywana jest również zmiana danych właściciela domeny na dane konta, na które dokonywany jest transfer. Przenoszenie domen polskich trwa do 14 dni, transfer domen globalnych trwa do 21 dni, a domeny .eu są transferowane natychmiastowo.

Do przetransferowania domeny potrzebne jest konto na atthost.pl

Krok 1:
Po zalogowaniu się do panelu klienta po lewej stronie znajduję się nawigacja. Aby przetransferować domenę, należy rozwinąć listę moje usługi i przejść do zakładki domeny.

Krok 2:
Poniżej znajduję się lista domen, które są przypisane do konta. Dodatkowo z panelu klienta jest możliwość zarejestrowania nowej domeny. Jednak, aby dokonać transferu domeny, należy kliknąć przenieś domenę od innego operatora.

Krok 3:
W celu dokonania transferu domeny, należy uzupełnić dwie rubryki. Nazwę domeny podajemy bez przedrostka www. W drugiej rubryce wpisujemy dokładny kod AuthInfo. Po zapoznaniu się z regulaminem domen trzeba zaznaczyć akceptacje regulaminu, a następnie kliknąć transferuj.

Krok 4:
Po kliknięciu transferuj wyświetlą się dane abonenta domeny. Należy sprawdzić, czy wszystkie dane się zgadzają, a następnie zaznaczyć potwierdzenie zgodności danych i kliknąć transferuj domenę.

Krok 5:
Domeny polskie (tj. regionalne, .pl, net.pl com.pl itd) na adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer domeny. Po kliknięciu linku aktywacyjnego transfer domeny się dokończy i domena pojawi się w panelu klienta.

Krok 5.1:
W przypadku domen globalnych/europejskich transfer domeny wymaga jednoczesnego jej odnowienia (po kosztach odnowienia domeny z cennika). W tym przypadku jednocześnie zmieniany jest operator oraz okres ważności domeny, który przedłużany jest o kolejny rok. Faktura proforma zostaje wysłana na nasz adres e-mail, który podaliśmy podczas rejestracji.

Gdyby powstał jakiś problem podczas transferowania domen, zapraszamy do kontaktu z nami: pomoc@atthost.pl