Jak utworzyć wzór odpowiedzi?

Wzory odpowiedzi to opcja w programie pocztowym służąca do automatycznego uzupełniania treści o wcześniej zbudowane wzorce. W tym poradniku opiszemy jak dodać wzory odpowiedzi do skrzynki pocztowej utrzymywanej na AttHost.

 

Gdzie dodać wzór odpowiedzi?

Wzory odpowiedzi na wiadomości jest funkcją stricte programu pocztowego, którego używamy do wysyłania poczty. Jeśli zatem do wysyłania poczty korzystasz z naszego AttMail (https://attmail.pl/) to aby dodać wzory odpowiedzi, zaloguj się na wybrane konto pocztowe.

W przypadku, gdy korzystasz z poczty za pośrednictwem programu zainstalowanego na Twoim komputerze czy smartfonie  np. Outlook lub Thunderbird, funkcji dodania wzorów odpowiedzi znajdziesz w opcjach tego programu bądź zajrzyj do jego dokumentacji.

Logowanie do WebMail

W tym poradniku skupimy się na dodaniu autorespondera poprzez AttMail, zatem w pierwszym kroku zaloguj się na skrzynkę pocztową.

Logowania możesz dokonać pod adresem AttMail.pl.

Przejdź do zakładki Ustawienia

Po zalogowaniu na skrzynkę, przejdź do zakładki Ustawienia widocznej w prawym górnym rogu ekranu (Ustawienia mogą znajdować się w innych miejsca w zależności od wykorzystywanego szablonu).

Wybierz odpowiedzi

Po ukazaniu się menu ustawień wybierz z niego zakładkę Odpowiedzi, a następnie kliknij „+” aby dodać nową odpowiedź.

Wpisz zawartość wzoru

Po utworzeniu nowej odpowiedzi wyświetli się możliwość dodania jej treści w polu oznaczonym jako Tekst odpowiedzi.

Teraz wystarczy jedynie w polu Tekst odpowiedzi wpisać tekst, który ma znaleźć się we wzorze, a następnie kliknąć przycisk Zapisz aby zatwierdzić.

Po zapisaniu wzoru będzie on dostępny do wyboru w funkcji Odpowiedzi kreatora wiadomości.