Integracja WebMail z DropBox

Dropbox to popularna usługa chmurowego przechowywania danych, która umożliwia użytkownikom przechowywanie, udostępnianie i synchronizowanie plików. Dzięki integracji WebMail z DropBox możliwe stanie się między innymi wysyłanie linków do plików zamiast dołączać je do wiadomości bezpośrednio. W tym artykule pomocy opiszemy, jak korzystać z tego narzędzia w naszej poczcie.

Dodawanie łącza do pliku

Aby dodać link do pliku z Twojego konta DropBox, na ekranie tworzenia wiadomości odszukaj przycisk DropBox, a następnie wybierz Wpisz link do wiadomości.

Jeśli jesteś w swojej przeglądarce zalogowany do DropBoxa, wyświetli się nowe okienko z zawartością Twojego konta w celu wybrania pożądanego pliku. W przeciwnym wypadku na pierwszym ekranie zostaniesz poproszony o zalogowanie się.


Aby wybrać plik, odszukaj go w strukturze katalogów swojego konta DropBox, zaznacz, a następnie kliknij przycisk Wybierz.

W wiadomości zostanie wklejony link do wybranego pliku, zatem nie będzie on musiał być przesyłany pocztą, co pozwoli zaoszczędzić miejsce na skrzynce pocztowej.

Postępując w bardzo podobny sposób, możesz również pobrać plik z DropBoxa i dodać go do wiadomości jako załącznik. Wystarczy zamiast przycisku Wpisz link do wiadomości wybrać opcję Pobierz i załącz. Dalsze kroki są identyczne w obu przypadkach.

Zapisanie otrzymanego załącznika na DropBoxie

Jeśli otrzymałeś w wiadomości e-mail załącznik, który chcesz zapisać na swoim koncie DropBox, nie musisz najpierw pobierać go, a potem przesyłać do chmury. Możesz przesłać załącznik bezpośrednio z WebMail do DropBoxa. Aby to zrobić, otwórz wiadomość z załącznikiem, a następnie odszukaj przycisk Zapisz z logiem DropBox.


Następnie wybierz katalog na swoim koncie DropBox, gdzie chciałbyś zapisać swój załącznik, i kliknij przycisk Zapisz.