Instalacja Microweber

Microweber jest CMSem, który służy do tworzenia stron oraz sklepów internetowych. Oprogramowanie wyróżnia się przejrzystym interfejsem graficznym oraz prostotą, ponieważ tworzenie witryny polega na metodzie ,,przeciągnij i upuść”. Na naszym blogu przedstawiliśmy system i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Krok: 1
W celu instalacji Microwebera należy na początku pobrać pliki z oficjalnej strony:

Krok 2:
Po pobraniu oprogramowania należy otworzyć archiwum, wówczas wyświetli się nowy katalog z plikami.

Krok 3:
Aby przesłać zawartość katalogu na hosting, należy połączyć się z programem FTP, np. FileZilla. Następnie folder microweber-master należy przeciągnąć na katalog websites.

Krok 4:
Po przesyłaniu plików na hosting należy przejść w panelu klienta do zakładki strony WWW, a następnie utworzyć nową stronę.

 

Krok 5:
W adresie www należy wybrać nazwę domeny, pod jaką ma się wyświetlać system CMS. W miejscu docelowym koniczne jest wpisanie microweber-master/public oraz dodatkowo należy zmienić wersję PHP z 7.3 na 8.1. Do poprawnego działania oprogramowania należy wyłączyć izolację strony.

Krok 6:
Po dodaniu strony WWW i uruchomieniu witryny powinna wyświetlić się instalacja oprogramowania. Sugerujemy wybrać silnik bazy danych z SQLite na MySQL.

Krok 7:
Po wybraniu MySQL konieczne będzie utworzenie nowej bazy danych w panelu klienta, w zakładce bazy danych.

Krok 8:
Podczas tworzenia bazy danych należy utworzyć nazwę bazy danych wraz z hasłem, a następnie po uzupełnieniu formularza pojawi się możliwość dodania bazy danych.

Krok 9:
Po stworzeniu bazy danych należy uzupełnić dane instalator Microwebera. W polu hostname należy podać nazwę swojej usługi hostingu, którą można skopiować z panelu klienta z zakładki pulpit (z końcówką .atthost24.pl). W formularzu username oraz database należy podać nazwę bazy danych, a w polu password hasło do bazy danych.

Krok 10:
W kategorii Website Default Language można wybrać domyślny język aplikacji – zalecamy wybrać język polski. Następnie w zakładce Login Informartion należy podać dane do stworzenia konta administratora – login, adres e-mail oraz hasło. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych i kliknięciu w przycisk Install oprogramowanie automatycznie się zainstaluje.

Krok 11:
Po odczekaniu kilku dłuższych chwil instalator zakończy swoją pracę i wyświetli się panel do zarządzania stroną. Od tego momentu można rozpocząć tworzenie własnej witryny opartej na systemie CMS Microweber.

 

W przypadku gdyby pojawił się jakiś problem z instalacją systemu, prosimy o kontakt poprzez zakładkę kontakt z BOK, w panelu klienta.