Dodanie domeny do Google Search Console

Google Search Console jest bezpłatnym narzędziem dla właścicieli stron internetowych, które pozwala na monitorowanie statusu ich witryn w wyszukiwarce Google. Aby móc z niego skorzystać konieczna jest weryfikacja własności domeny. W poniższym poradniku przedstawimy jak przejść tę weryfikację dla stron umieszczonych na serwerach AttHost. 

Krok 1:

Wejdź na https://search.google.com/search-console/about i kliknij przycisk Rozpocznij (jeśli nie jesteś zalogowany na swoim koncie Google, w kolejnym kroku będziesz musiał wykonać wykonać tę czynność).

 

Krok 2:
Podczas dodawania swojej domeny do Google Search Console zostaniesz poproszony o wybór typu usługi. Dostępne są dwie opcje:

  • Domena – wybór odpowiedni w większości przypadków, wybierz jeśli jesteś właścicielem całej domeny np. https://domena.pl
  • Prefiks adresu URL – wybierz jeśli chcesz dodać do Google Search Console tylko określoną subdomenę np. http://sklep.domena.pl

 

Krok 3:
W następnym kroku Google poprosi Cię o zweryfikowanie własności domeny poprzez umieszczenie w jej strefie DNS specjalnego rekordu TXT. Zawartość tego rekordu jest ciągiem znaków, który musisz teraz dodać do swojej domeny w panelu klienta AttHost.

 

Krok 4:
Zaloguj się na swoje konto w AttHost i przejdź do zakładki Domeny. Odszukaj swoją domenę i kliknij znajdujący się obok niej przycisk Rekordy DNS.

 

Krok 5:
Wyświetli się lista wszystkich rekordów DNS Twojej domeny. Kliknij Dodaj rekord DNS.

Krok 6:
Uzupełnij informacje o nowym rekordzie. Zrób to według wzoru:

Nazwa – wpisz nazwę swojej domeny np. test-atthost.pl

Typ – wybierz z rozwijalnej listy typ TXT

Zawartość  wklej ciąg znaków, który wyświetlił się w Google Search Console

Priorytet, TTL – pola pozostaw bez zmian

Po uzupełnieniu kliknij przycisk Dodaj.

 

Po dodaniu rekordu w AttHost wróć do Google Search Console i kliknij przycisk Weryfikuj. Nowy rekord DNS może nie być widoczny od razu po dodaniu. Jeśli weryfikacja się nie powiodła może być konieczne odczekanie kilku, bądź kilkunastu minut. Wówczas kliknij Zweryfikuj później i za pewien czas spróbuj ponownie.